Zapisz się na newsletter!

DAY 7/13

KATEGORIE » Wyzwanie » 13 dni - Praktyczny Angielski » DAY 7/13

:) 

to keep your chin up (pronunciation chin)


If someone tells you to keep your chin up they’re showing their support for you, and it’s a way of saying “stay strong, you’ll get through this”.

It means to keep cheerful under difficult circumstances.

In Polish: głowa do góry!

Jeśli ktoś mówi Ci, żebyś trzymał głowę do góry oznacza to, że okazuje wsparcie dla Ciebie, jest to sposób wyrażenia „bądź silny, dasz radę przejść przez to”.

Oznacza to być radosnym w trudnych okolicznościach.
 

“Hey, Meg, have you found a new job yet?”
“No and it’s really getting me down, there’s nothing out there!”
“Don’t worry, I am sure you’ll find something soon. Keep your chin up and don’t stress.”


„Hej, Meg, znalazłaś już nową pracę?
Nie i naprawdę dobija mnie to, niczego nie ma!
Nie martw się. Na pewno coś znajdziesz niedługo. Głowa do góry i nie stresuj się”.

 

Your task: Are you a supportive person? Do you sometimes tell other people to keep their chin up? Share your ideas and thoughts in the comments below.

Podobne wpisy
 • ggsf_w1_4x3[2].jpg

  Cel Wyzwania#1 Osiągnięty! :)

  Kochani! Wyzwanie dobiegło końca! Ogromnie się cieszę, że byliście z nami przez 30 dni Wyzwania! Cel osiągnięty! 

  wyzwanie angielski nauka słówek
 • bucket list_blog_4x3.jpg

  DAY 30/30

  Final Day of Challenge#1! DAY 30/30!!!

  wyzwanie angielski nauka słówek
 • dsc019281 (640x480).jpg

  9 maja - Dzień Zwycięstwa – Moskwa

  9 maja. Kiedy udałem się na Plac Czerwony niewiele wiedziałem o tym, co mam za chwilę zobaczyć, oglądałem – jak zapewne każdy z nas – urywki z transmisji z parady w telewizji polskiej, ale poza tym niewiele więcej. Mieszkając w Moskwie już kilka miesięcy wiedziałem jednak, że wiele faktów dotyczących naszych wschodnich sąsiadów przyjętych w Polsce to daleka nadinterpretacja lub brak wiedzy. Chodzi mi chociażby o namiętne pokazywanie w polskiej telewizji babuszek owiniętych chustą ze złotymi zębami w śnieżnej zamieci na tle Placu Czerwonego odpowiadających na pytania dziennikarza lub też przekonanie, że wszyscy piją na potęgę. Tego typu i inne bzdury wygadywał ostatnio u Kuby Wojewódzkiego bohater telewizji śniadaniowej TVN, który mieszkał wprawdzie przez pięć lat w Moskwie, ale to było w 1995 roku czyli 17 lat temu!

 

Komentarze

NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook