Zapisz się na newsletter!

ДЕНЬ 15/30

KATEGORIE » Nauka rosyjskiego » Wyzwania » Wyzwanie z Rosyjskim, zrozumiesz maila po 30 dniach! » ДЕНЬ 15/30

Привет! Как дела? Сегодня мы в половине нашего вызова! Я очень сильно жду весну! А Вы?
Hej! Co słychać? Dzisiaj jesteśmy w połowie naszego wyzwania! Bardzo, ale to bardzo czekam na wiosnę. A wy?

 

как выжатый лимон (произношение)  - замотанный, истомленный, запаренный - (dosł. wyciśnięty jak cytryna) w znaczeniu: wymięty, wyprasowany, skonany, jak koń po westernie :)
może masz pomysł na tłumaczenie? napisz w komentarzu! :)

 

Zmęczony po rosyjsku

Каждый день прихожу домой выжатая как лимон.
Codziennie przychodzę do domu bardzo zmęczona

Дай маме отдохнуть - она как выжатый лимон.
Daj mamie odpocząć - jest piekielnie zmęczona.

Чувствую себя как выжатый лимон, ужасная слабость…
Czuję się skonany, straszna słabość…
 

Zadanie dla Ciebie! / Задание для тебя!

1. Jeśli znasz już trochę rosyjski ułóż zdanie z frazą “выжатый как лимон”.
1. Если ты уже знаешь немного русский, составь предложение со словом “выжатый как лимон”.

2. Jeśli nie czujesz się na siłach, naucz się tego słówka, zdania przyjdą z czasem - jak to zrobić? Zobacz 40 sposobów na skuteczną naukę słówek. Daj znać w komentarzu co sprawdza się u Ciebie.
2. Если это не в твоих силах, запомни это слово, предложения придут со временем - как это сделать? Смотри 40 самых эффективных способов запоминать новые слова. Оставь комментарий и напиши что сработало у тебя.

 

Kamil

Podobne wpisy
 

Komentarze

NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook