Zapisz się na newsletter!

Rosja

KATEGORIE » Podróże » Rosja

 • russian-girl_4x3.jpg

  13 osobliwości Rosjan

  2014-11-17 15:52

  Co lubią robić Rosjanie? Czy mają swoje charakterystyczne przyzwyczajenia i przesądy? Tak! Stroją się przed pójściem do sklepu. Przysiadają na ...

  Czytaj artykuł »
 • Uniwersytet w Petersburgu

  Petersburg - dokąd na kurs rosyjskiego? Uniwersytet czy Zlatoust - porównanie

  2014-05-16 11:59

  Każdy powinien choć raz w życiu skorzystać z możliwości zobaczenia czym są Białe Noce Petersburga :) Dlaczego zatem nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i za jednym zamachem nie uczestniczyć w kursie języka rosyjskiego? :) W tym artykule postaram się porównać jakie możliwości kursów rosyjskiego mamy w Petersburgu.

  Jadąc do Petersburga na kurs językowy możemy wybrać jedynie kilka opcji, dzisiaj porównamy Uniwersytet w Petersburgu i Szkołę Zlatoust

  Czytaj artykuł »petersburg kurs rosyjskiego
 • CLUB_RAI.jpeg

  KLUB RАЙ - Droga do Raju przez piekło czyli jak grzeszyć w Moskwie

  2014-05-13 15:26

  Moskwa to stolica pełną gębą! Bary nie zamykają się o 23.00! O 23.00 tutaj się dopiero robi ciemno! Prawda jest też taka, że z racji dużych odległości w samej Moskwie, które na co dzień pokonują jej mieszkańcy czas spotkań towarzyskich i imprezowania nieco przesuwa się w czasie i wszystko zaczyna się później. Jakiekolwiek rozkręcenie się imprezy to minimum północ.

  Jeśli jesteś w Moskwie na pewno warto trochę zaimprezować. Nie nie, ja nie mówię, że to się opłaca, ja mówię, że warto - to zasadnicza różnica :)

  Jeśli boisz się potwornych cen za wejście na imprezę lub masz obawy przed wyprawą do klubów nocnych w Moskwie lub w ogóle boisz się jechać do Moskwy ten artykuł pokaże Ci, że Rai to warte odwiedzenia miejsca, które nie jest jakoś strasznie "napompowane",  chodzą tam normalni ludzie i nie trzeba mieć Lamborghini, żeby wejść do środka, a wrażenia mogą być maksymalnie dobre :)

  Czytaj artykuł »
 • 1281812_66647542.jpg

  Ubezpieczenie do wizy rosyjskiej - jak wybrać i kupić?

  2014-05-06 15:51

  Cześć! Dziękuję za zaglądasz na bloga :) Mam nadzieję, że dowiesz się tego, czego szukasz, jeśli nie - zawsze możesz do mnie napisać, chętnie pomogę.

  Czytaj artykuł »ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska
 • petersburg.jpeg

  Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w Rosji - relacja

  2014-05-06 15:21
  Czytaj artykuł »
 • b (10).jpg

  Ceny w Petersburgu - ile wziąć na wyjazd

  2014-04-28 12:13

  Transport miejski (cena za przejazd jednorazowy)

  Autobus, trolejbus, tramwaj : 25 rubli (ok. 2,5 zł)
  Metro: 28 rubli (ok. 2,80 zł)
  Prywatny transport miejski
  Mini-busy30-45 rubli (ok. 4 zł – 4,5 zł)

  Czytaj artykuł »
 • passport.jpg

  Jak otrzymać wizę do Rosji? (cz. 2)

  2014-03-24 14:10

  Dzisiaj dowiesz się dokładnie jak przygotować kompletną dokumentację, którą złożysz w konsulacie lub centrum wizowym.

  Skąd wziąć zaproszenie? Jak powinno wyglądać zdjęcie? Jak długo paszport powinien być ważny? Czy konieczne jest ubezpieczenie kosztów leczenia?

  Czytaj artykuł »wiza rosyjska
 • passport[1].jpg

  Jak otrzymać wizę do Rosji? (cz. 1)

  2014-02-24 12:40

  Cykl "Jak otrzymać wizę do Rosji" poświęcam przede wszystkim początkującym, którzy po raz pierwszy będą ubiegać się o wizę do Rosji, chcą to zrobić samodzielnie i zupełnie nie wiedzą od czego zacząć.

  Czytaj artykuł »Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska
 • wpid-Kremlin-bridge-and-Moscow-river-russia-europe.jpg

  Jak wygrać wyjazd do Rosji za darmo? :)

  2013-09-09 12:40

  Dzisiaj prezentujemy wywiad z Krystianem Fredem, zwycięzcą wyjazdu językowego ufundowanego przez Eltee.pl – Języki i Podróże (właściciela marki RosyjskiSwiat.pl)

  Czytaj artykuł »
 • Lusessita i jej obraz Rosji

  2013-09-06 14:48

  That’s how I perceive Russia. A hopeless place full of snow, deserted and unfriendly.
  “It’s not always frozen.” That’s what Eva says.
  Can it be a good fortune for me? High time to check it!

  http://strangerthanparadize.wordpress.com

  Blog Lucji, która odkrywa czym jest ta wielka, śnieżna i nieprzyjazna kraina... polecamy :)

  Czytaj artykuł »
 • DSC03721[1].jpg

  Koszty w Moskwie - ile wziąć na wyjazd?

  2013-07-10 11:36

  Wiele prawdy jest w powiedzeniu, które mówi o tym, że w Moskwie można dostać wszystko i o każdej porze, często jednak słabej jakości i o wiele za drogie :) Właśnie pytania o koszty życia otwierają listę najczęstszych pytań osób wyjeżdżających do Moskwy. Ile będzie kosztował nas pobyt i na co w Moskwie możemy wydawać?

  Czytaj artykuł »
 • b_2452831.jpg

  Zgubić paszport w Rosji, nie zwariować i przeżyć?

  2012-10-12 13:01

  Kilka pytań do Marty Wnuk, studentki SGH, która spędziła miesiąc w Moskwie i… przeżyła :-)

   

  Kiedy odebrała Pani ode mnie telefon po powrocie, powiedziała Pani, że najchętniej spakowałaby Pani walizki i wróciła z powrotem do Moskwy. Co takiego zostawiła Pani tam, czego nie ma tutaj?

  Czytaj artykuł »
 • Moskwa.jpeg

  Kurs rosyjskiego w Rosji? Może w Moskwie? - Kurs rosyjskiego Moskwa

  2012-09-09 12:15

  Instytut Puszkina („Puszkin”) vs. Uniwersytet Moskiewski (MGU)

  Moskwa - w zasadzie cechy tego miasta można by wyliczać bez końca, dlatego pominiemy pytanie „Dlaczego warto tam pojechać i po co”, a spytamy „Co też ciekawego w kwestii kursów językowych może czekać na nas w stolicy Rosji?”

  W tym miejscu warto porównać dwa miejsca, do których bezpiecznie możemy udać się celem nauki ukochanego rosyjskiego i degustacji moskwiewskiego powietrza

  Czytaj artykuł »kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie
 • dsc019281 (640x480).jpg

  9 maja - Dzień Zwycięstwa – Moskwa

  2012-05-09 14:29

  9 maja. Kiedy udałem się na Plac Czerwony niewiele wiedziałem o tym, co mam za chwilę zobaczyć, oglądałem – jak zapewne każdy z nas – urywki z transmisji z parady w telewizji polskiej, ale poza tym niewiele więcej. Mieszkając w Moskwie już kilka miesięcy wiedziałem jednak, że wiele faktów dotyczących naszych wschodnich sąsiadów przyjętych w Polsce to daleka nadinterpretacja lub brak wiedzy. Chodzi mi chociażby o namiętne pokazywanie w polskiej telewizji babuszek owiniętych chustą ze złotymi zębami w śnieżnej zamieci na tle Placu Czerwonego odpowiadających na pytania dziennikarza lub też przekonanie, że wszyscy piją na potęgę. Tego typu i inne bzdury wygadywał ostatnio u Kuby Wojewódzkiego bohater telewizji śniadaniowej TVN, który mieszkał wprawdzie przez pięć lat w Moskwie, ale to było w 1995 roku czyli 17 lat temu!

  Czytaj artykuł »
 • 1426626_56268570.jpeg

  Jak i czym jechać do Moskwy? Niebezpieczne pociągi i tanie loty

  2012-04-15 14:57

  Jak i czym jechać do Moskwy?

  Cena, w której na pewno powinniśmy się zmieścić lecąc tam i z powrotem to 1000  (z wszystkimi opłatami) Natomiast sprawdzając dzisiaj na whynotfly.pl (14 kwietnia 2014) spokojnie bilety można było kupić wraz z opłatą serwisową za 617 PLN i to bez żadnych promocji i przesiadek, poniżej rzut ekranu:

  Czytaj artykuł »
Podobne wpisy
NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook