Zapisz się na newsletter!

Poprawianie komentarzy w Wyzwaniu

KATEGORIE » Jak się uczyć? » Poprawianie komentarzy w Wyzwaniu

2015-02-13 13:46

Pytacie nas na FB i na blogu o możliwość poprawiania Waszych przykładowych zdań z Wyzwania. Chętnie to zrobilibyśmy, ale ciężko jest to zmieścić w grafiku :( Chętnie wysłuchamy Was jeśli macie swoje sugestie!

Z mojej strony BARDZO polecam artykuł o tym, jak pisać poprawne zdania: http://jezykipodroze.pl/jak-pisac-poprawne-zdania-i-wypracowania-po-angielsku.html

Dodam jeszcze od siebie jedną ważną rzecz. Jeśli próbujecie jakieś zdanie wymyślić lub przetłumaczyć z polskiego i nie jesteście pewni czy Wasze zdanie jest poprawne, nie macie pewności co do gramatyki czy innych słów użytych w zdaniu, NIE BÓJCIE SIĘ uczyć na przykładach, które zostały podane w treści Wyzwania! Macie 100% pewności, że są one poprawne, utrwalacie więc poprawne struktury. Do czego zmierzam? Czasem lepiej jest nauczyć się przykładów zdań na pamięć i zastanowić się „w jakiej sytuacji w moim życiu mógłbym takiego zdania użyć?” Z czasem będziecie z łatwością układać zdania czy tłumaczyć słowa. 

Podam Wam przykład jak możecie wykorzystać poznane słowa i definicje w Wyzwaniu korzystając wyłącznie ze zdań podanych w przykładach Wyzwania:

„Yesterday I learnt an interesting expression in English: to sow the seeds. I learnt that „to sow” means to place seeds in or on the ground for future growth. For example you can sow sunflower seeds. I learnt that „sow” has another meaning, too. „To sow” also means to do something that will cause some result in the future. For example some religious conflict can sow the seeds of the government’s downfall. Speaking of „seeds” I learnt that a seed is a small round object produced by a plant that a new plant can grow from. Seed has a figurative meaning, too, and it means anything that provides inspiration for later work or the beginning of something.”

Jeśli nie jesteś pewny poprawności swojego zdania, pamiętaj, że nikt nie oczekuje, że musisz być kreatywny. To od Ciebie zależy jak efektywnie nauczysz się słówka w danym dniu. Spokojnie możesz je po prostu przepisać i wkleić w komentarz. Tak też świetnie się nauczysz!

Podobne wpisy
 • sane_blog_4x3.jpg

  DAY 12/30

  Time for DAY 12!
  Czas na DZIEŃ 12!

  wyzwanie angielski nauka słówek
 • Chopping-Board.jpg

  Cutting board

  cutting (or: chopping) board - board made of plastic or wood used for cutting up food (deska do krojenia)
  groove - furrow where cooking juices collect (rowek, zagłębienie)

 • Adele "Rolling in the Deep"

  Prezentujemy dziś piosenkę jednej z najpopularniejszych wokalistek świata. Razem z Lilly Allen, Kate Nash czy Amy Winehouse, Adele jest najsławniejszą przedstawicielką sceny brytyjskiej. Zachęcamy do lektury tekstu piosenki "Rolling in the Deep", jest pełen interesujących sformułowań i niekonwencjonalnych zwrotów. :)

 

Komentarze

 • Agnieszka Jańczak
  2015-02-13 14:35

  Witam czy te zdania są poprawne ,czy między innymi chodziło też o nie ?
  In my town people sow rumors
  I wants to sustain touch with family.
  Sprouts are small

  Z góry dzięki ;)

 • Oleksandra
  2015-02-14 23:06

  I would want be able to sustain my family in the future

NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook