Zapisz się na newsletter!

Nauka słówek. W jaki sposób się za nią zabrać?

KATEGORIE » Jak się uczyć? » Nauka słówek. W jaki sposób się za nią zabrać?

2013-08-24 15:10

Nauka słówek - zmora ze szkolnej ławy czy przyjemność? Uczysz się słówek na zasadzie: słówko-tłumaczenie? Często je zapominasz?

Czy wiesz, jak długotrwale nauczyć się nowych słówek, pamiętać je przez długi czas i jeszcze umieć aktywnie stosować podczas rozmowy?

Chcemy Wam dzisiaj polecić rewelacyjne narzędzie, dzięki któremu naprawdę nauczycie się słówek.

Nazywa się ANKI i jest całkowicie darmowe. Możesz pobrać ANKI tutaj: http://ankisrs.net

Możemy samodzielnie wpisywać do niego niezliczoną ilość słówek/zwrotów, grupując je w jednym folderze. Powtórki są skonstruowane w taki sposób, że słowa trudniejsze pojawiają się częściej, a słowa łatwiejsze rzadziej. Sami ustalamy sobie częstotliwość powtarzania słówek oraz wybieramy foldery, które chcemy powtarzać.

ANKI tworzą użytkownicy, a to oznacza, że możemy skorzystać z gotowych folderów przygotowanych przez innych użytkowników (zobacz tutaj: https://ankiweb.net/shared/decks/, wybierając np. angielski pojawia się długa lista dodanych folderów: https://ankiweb.net/shared/decks/english)

Dla lepszych i szybszych efektów polecamy jednak wpisywać słowa samodzielnie, z pełną świadomością, tworząc skojarzenia i zapamiętując konteksty użycia danego słowa.

Wystarczy, że każdego dnia poświęcimy 10 minut swojego czasu na świadome powtórzenie za pomocą ANKI. 

Mało tego, ANKI jest również dostępny jako aplikacja mobilna (wersja płatna), dlatego gdziekolwiek jesteś (w kolejce w supermarkecie, na poczcie lub w metrze) w każdej chwili możesz powtórzyć nową porcję słówek i/lub utrwalić to, co już opanowałeś!

Czy wiedziałeś, że regularne powtórki to prawdziwy klucz do sukcesu?

Nie zapominaj o konsekwencji, wyznaczaj sobie mierzalne i realne cele, a nawet nie spodziewasz się, jak szybko poprawisz swoją znajomość języka!

Uwaga! Artykuł nie jest promocją powyższego oprogramowania!

Podobne wpisy
NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook