Zapisz się na newsletter!

Jak nauczyć się języka obcego? Cz. 1

KATEGORIE » Jak się uczyć? » Jak nauczyć się języka obcego? Cz. 1

2012-05-31 14:12

Przed Tobą ważna rozmowa kwalifikacyjna, test, negocjacje handlowe, prezentacja w pracy, a może nowa praca? Wyjeżdżasz za granicę i musisz szybko opanować język w stopniu komunikatywnym? Czas goni, a Ty musisz w tempie ekspresowym stać się mistrzem olimpijskim języka obcego? Zastanawiasz się teraz na pewno, czy to jest w ogóle możliwe?

Odpowiedź brzmi: Tak! Jak najbardziej.

Co należy więc zrobić? W naszym cyklu z serii „Jak szybko nauczyć się języka” będziemy przedstawiać cenne wskazówki, dzięki którym opanujesz język szybciej niż się tego spodziewasz!

Pamiętaj o zasadzie, która stoi ponad wszelkimi innymi wskazówkami! Aby poczynić ogromne postępy, tak samo ogromny wkład pracy musimy wnieść w naszą naukę i tak samo pozytywne nastawienie powinniśmy do niej mieć!

Wskazówka numer 1! Number one! Numero uno! Nummer eins! Номер 1!

Zacznij od pełnego zaangażowania się, zanurzenia się w język. Bądź pełen energii do tego, co robisz, żyj tym! Dobre nastawienie i chęci to fundament, na którym zbudujesz swoją wiedzę szybko i skutecznie. Włóż w naukę tyle samo swojej mocy, ile wkładasz w swoją pracę, rodzinę czy relację z partnerem. Zainwestuj zaangażowanie. Niech język, którego się uczysz stanie się częścią Twojego życia, zacznij myśleć w tym języku. Niech towarzyszy Ci we wszystkich sytuacjach każdego dnia, wykonując codzienne czynności staraj się przywoływać słowa, których właśnie się nauczyłeś!

Masz swoje hobby? Świetnie, zacznij je realizować, czytać więcej na ten temat w języku, którego się uczysz. Lubisz pisać? Doskonale! Załóż swojego bloga, a jeśli wolisz, kup specjalny zeszyt, w którym będziesz opisywać wszystko, na co tylko będziesz mieć ochotę! Warunek!? W języku obcym! Naucz się swoich ulubionych piosenek, śpiewaj razem ze swoim ulubionym zespołem. Baw się językiem, kiedy rozmawiasz z bliskimi Ci osobami, odpowiadaj w języku, którego się uczysz. Pomyśl ile zabawy i śmiechu przy tym będzie! Efekty Cię zaskoczą.

Wyobraź sobie jak całe Twoje życie się zmieni na lepsze, kiedy już będziesz swobodnie posługiwać się tym językiem…

Więcej konkretów? Śledź naszego bloga (jesteśmy również na facebooku i twitterze), a poznasz więcej tajników szybkiej i skutecznej nauki!

Podobne wpisy
NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook