Zapisz się na newsletter!

Fluency markers, czyli słówka poprawiające płynność

KATEGORIE » Nauka angielskiego » Słówka, które musisz znać » Fluency markers, czyli słówka poprawiające płynność

2014-12-03 11:06

Co powiedzieć, kiedy zgadzamy się z naszym rozmówcą? Co powiedzieć, kiedy się nie zgadzamy? 

Tutaj pisałam o tym co zrobić, żeby mówić jak native speaker. Rodowici mówcy używają tych słówek i zwrotów non stop. Dzięki fluency markers ich mowa jest płynna i swobodna. Tzw. "łączniki konwersacyjne" pozwalają zachować tok wypowiedzi i dają czas, aby zastanowić się, co powiedzieć dalej. 

Dzisiaj kilka przykładowych łączników konwersacyjnych używanych kiedy ZGADZAMY SIĘ lub NIE ZGADZAMY się z naszym rozmówcą:

Agreeing

 • one hundred percent
 • without question (She agreed to help without question)
 • most certainly (This application is most certainly easier to use)
 • without doubt
 • that's one way to say it
 • only up to a certain point
 • certainly, why not?
 • I agree

Disagreeing

 • in no case (In no case should you talk to her)
 • that isn't true at all 
 • that is an exaggeration (exaggeration is a comment that makes sth seem better, worse, larger, more important, etc. than it really is)
 • I really can't believe that
 • Admittedly that is true but...
 • I disagree
   

Jeśli artykuł był dla Ciebie przydatny, będzie mi miło jeśli zostawisz swój komentarz :)

  
Podobne wpisy
 • blow-off-steam-2_blog_4x3.jpg

  DAY 4/13

  Have a great Saturday! :) Remember to learn today's word!

  wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english
 • BEN HOWARD “ONLY LOVE”

  Dziś przedstawiamy piosenkę jednego z najbardziej popularnych, obecnie, piosenkarzy sceny brytyjskiej. Ben Howard to dwudziestosześciolatek urodzony w Devon w Anglii. Do tej pory wydał jedynie jeden album „Every Kingdom”. Który dotarł do czwartego miejsca list sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Tegoroczny laureat Brit Awards 2013 w kategoriach „Odkrycie Roku” oraz „Najlepszy Artysta Roku”.

 • goahead.jpg

  Top 10 Phrasal Verbs - March 2014 - 6/10

  go ahead - giving someone a clear indication or permission to start with something

  If there is something you would like to tell me, go ahead!
  (Jeśli chcesz mi coś powiedzieć, śmiało!)

  They got the go ahead on the building project.
  (Dostali
  pozwolenie na projekt budowlany)

 

Komentarze

 • magda d.
  2015-02-12 20:55

  Artykuł bardzo przydatny. Przy okazji: gratuluje świetnej strony! Moja motywacja do nauki wzrosła już po pierwszym artykule :)

NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook