Zapisz się na newsletter!

Co to jest i jak działa ANKI?

KATEGORIE » Jak się uczyć? » Co to jest i jak działa ANKI?

2014-04-02 10:58

Wyobraź sobie, że wszystkie nowe słówka, całe zwroty, poprawne gramatycznie zdania opanowujesz z niesłychaną łatwością i przyjemnością. Zachowują się one w Twojej pamięci długotrwałej, dzięki czemu osiągasz zamierzone efekty szybciej, niż zamierzałeś!

Przekonasz się, że nauka słówek będzie wreszcie skuteczna! A wszystko dzięki aplikacji ANKI.

Co to jest ANKI?

ANKI to aplikacja oparta na systemie inteligentnego powtarzania słówek (ang. Spaced Repetition System), dzięki której nowe słówka bardzo szybko wpisują się w pamięć długotrwałą (np. w ciągu 30 minut możesz efektywnie nauczyć się 20-30 nowych słów).

Można z niej korzystać z komputera (w wersji darmowej, możesz pobrać ją tutaj: http://ankisrs.net) lub smarfona (21,99 EUR).

Innymi słowy, możesz poza swoim umysłem wykreować język, jakim chcesz władać (wpisując słowa i zwroty do Anki), wykorzystać program Anki, aby dosłownie włożył ten język do Twojego umysłu, który z kolei złoży całość w postaci płynnej znajomości języka :)

Jak wygląda aplikacja?

 

Skąd brać słówka?

1. Można skorzystać z gotowych zestawów przygotowanych przez innych użytkowników, importując je do programu (https://ankiweb.net/shared/decks/).

2. Można samodzielnie tworzyć zestawy, w skład których wchodzą słowa, których chcesz się uczyć.

Jak samodzielnie dodać słówka do Anki?


Jak wyglądają zestawy i fiszki?

Zestaw (ang. deck) to zbiór słówek o podobnej tematyce, mającej wspólny mianownik. Np. zestaw Cooking może zawierać słowa i zwroty związane z tematem gotowania.

Fiszki, czyli słówka, oprócz tego, że mogą być w formie tekstowej, mogą być wzbogacone o zdjęcie/obrazek, plik dźwiękowy, plik wideo.

W jaki sposób mogę powtarzać słówka z Anki?

Wykonując powtórkę, najczęściej pojawiają się pytania, które sprawiają większą trudność, najrzadziej te, które są najłatwiejsze.

Ty sam określasz czy dane słowo, jest łatwe, trudne czy trudno powiedzieć.

1. Kliknij w zestaw, który chcesz powtórzyć.
2. Kliknij „Study now“.
3. Zaczną pojawiać się pytania (słówko po polsku). Twoim zadaniem jest odpowiedzieć, po czym kliknąć na samym dole przycisk „Show answer“. 

4. Po kliknięciu ukazuje nam się odpowiedź. Oznaczamy ja poniżej według stopnia trudności:

Program dodatkowo zawiera statystki odpowiedzi i wykresy odzwierciedlające postępy.

Powodzenia! :) 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami! Chcesz wiedzieć jak zarabia BLOG i jak możesz nam pomóc nie płacąc ani złotówki? Sprawdź tutaj!

 

  
Podobne wpisy
 • zanimatsya_4x3.jpg

  ДЕНЬ 13/30

  Wypoczywajcie z rodziną, cieszcie się wspólnym czasem. Dzisiaj nowe słówko, a kolejne będzie po świętach we wtorek! Do usłyszenia! 

  Отдыхайте вместе с семьёй, близкими Вам людьми, хорошо проведите вместе время. Сегодня новое слово, а следующее после праздников во вторник! До связи!

 • sovsem_4x3.jpg

  ДЕНЬ 3/30

  Cześć wszystkim! Za oknem dzisiaj jest piękna pogoda, chce się pracować, wszystko jest...

  wyzwanie rosyjski
 • adversity_blog_4x3.jpg

  DAY 6/30

  Hey there! ;) The weekend's approaching! Do you have any plans? 

  wyzwanie angielski nauka słówek
 

Komentarze

 • an
  2015-02-10 17:15

  Program jest super, zdecydowanie ułatwia powtórki. Korzystam od 2 tygodni. Polecam!

 • Majk
  2015-02-11 10:17

  Ja wiem, że niektórzy tak podrzędny sprzęt jak urządzenia z Androidem uważają za niegodne wspomnienia jako smartfony, w przeciwieństwie do cudownych iSprzętów.
  Chciałbym jednak zaznaczyć, że AnkiDroid (czyli oficjalna aplikacja Anki na Androida) jest darmowy. ;)

NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook