Zapisz się na newsletter!

30 dni z angielskim zmieni Twoje życie! Czyżby???

KATEGORIE » Wyzwanie » 30 dni - zrozumiesz artykuł z BBC » 30 dni z angielskim zmieni Twoje życie! Czyżby???

2015-03-09 13:01

Pierwsze Wyzwanie 30 dni z angielskim, które zmienią Twoje życie dobiega końca. Już za 3 dni otrzymasz link do artykułu, z którego pochodzą wszystkie słówka z wyzwania.

Ogromnie dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w wyzwaniu. Namawiam każdego, żeby uczestniczył w nim AKTYWNIE i zostawiał komentarze ze zdaniami. 

Czy wyzwanie naprawdę zmienia życie? Taki jest jego cel. Możesz pomyśleć, że uczenie się jednego słówka dziennie to bardzo mało i niewiele daje. Ja zapytam Cię, ilu słówek dziennie się uczysz i zapamiętujesz długofalowo? Każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to dużo, czy mało. 

Ja wiem, jak wiele osób ma po prostu bardzo mało czasu na naukę języka. Każdy ma swoje priorytety i nie każdy jest w stanie przeznaczyć 4 godziny dziennie na naukę języka. Wiem też, że nauka języka raz na jakiś czas, np. 1x w tygodniu na lekcjach angielskiego, to zdecydowanie za mało, żeby zbliżyć się do celu końcowego, czyli płynnej i swobodnej komunikacji w języku angielskim. 

Podkreślam i będę to zawsze podkreślać, że nie ma jednej cudownej metody nauki języka. To, co naprawdę się liczy to sposób nauki, jej częstotliwość i podejście do niej. Tylko codzienny i regularny kontakt z językiem gwarantuje efekty, o jakich marzysz. 

To dlatego tak wiele osób tak szybko się zniechęca i „nie może zebrać do nauki”. Bo żeby uczyć się codziennie, trzeba włożyć nieco wysiłku w wykształtowanie nowego nawyku. Tak jak codziennie myjesz zęby, tak codziennie możesz mieć nawyk uczenia się czegoś nowego.

Jeśli aktywnie bierzesz udział w wyzwaniach i codziennie uczysz się nowego słówka, myślisz o nim, układasz zdania, zapisujesz w zeszycie, na karteczkach czy w aplikacji SRS, czyli naprawdę angażujesz się w to… uczysz się regularnie i nauka codzienna staje się dla Ciebie automatyczna. Gdy pewnego dnia nie nauczysz się choć jednego słówka, czujesz, że czegoś Ci brakuje… brawo! Zrobiłeś ogromny krok, nauka języka stała się Twoim nawykiem! Od teraz będziesz chciał tylko więcej…

Codzienna nauka wymaga samodyscypliny, która z kolei może przełożyć się na każdy inny aspekt Twojego życia. Jeśli chcesz zmienić cokolwiek w swoim życiu, chcesz wprowadzić jakiś nawyk, wiesz już, jak możesz tego dokonać.

Dzięki wyzwaniu masz możliwość uczenia się codziennie razem z innymi osobami, które tak samo jak Ty, mają ograniczony czas i wysoką motywację. Możesz uczyć się w najbardziej optymalny dla Ciebie sposób (jeśli jeszcze nie wykonałeś testu na typ uczącego się oraz testu motywacyjnego, działaj!). Jeśli masz wątpliwości czy spadek motywacji (a zdarza się to każdemu, mnie również!), możesz napisać do innych osób na naszej grupie lub zostawić komentarz na blogu. Będziesz pozytywnie zaskoczony, jak wiele przychylnych i pozytywnych osób doda Ci nowej energii do nauki!

Jeśli nadal zastanawiasz się, w jaki sposób wyzwanie może zmienić Twoje życie, spójrz, co o wyzwaniu mówią inni:

„Wasza strona jest świetna i daje motywację do nauki. Uczestniczę w pierwszym wyzwaniu i już zapisałem się na drugie”

„Już nie mogę sie doczekać aż moje słownictwo w j. angielskim sie wzbogaci. ;) Będę pilną uczennicą ;D”

„Dziękuje za waszą znakomitą i niepowtarzalną pracę!”

„(…) bardzo podoba mi się Wasz pomysł i cieszę się, że zaraz rusza kolejne wyzwanie, SUPER !!!”

„Muszę jeszcze dodać odnośnie języka angielskiego, że z każdym dniem wciągam się coraz bardziej. Wyzwanie zaczęłam późno, ale nadrabiam teraz codziennie po kilka wpisów, dziś nie mogłam się doczekać kolejnego. Mimo, że lubię angielski, to dawno tak nie wciągnęłam się w naukę na własną rękę, dzisiaj wreszcie wybrałam w TV program anglojęzyczny i rozumiałam mnóstwo rzeczy, a wcześniej już próbowałam oglądać programy po angielsku, ale jakoś mnie nudziły. Myślę, że po tych motywujących wpisach i przepisach ;) na naukę języka nabrałam przekonania, że warto w ten sposób się uczyć i wreszcie po raz pierwszy usłyszałam to od nauczycieli języka. To co popieram to nauka na Wyzwaniach -budzi systematyczność, obrazki z krótkim tekstem, zdaniem - są świetne dla wzrokowców i to co się świetnie sprawdza i za co bardzo lubię Państwa blog to- pozytywne przekazy tzn. motywujace sentencje.”

„wyzwania z angielskiego sa super! ile ich jeszcze bedzie? (oby jak najwiecej)”

"Uwazam ze to jest swietny pomysl, zeby sie czegos nauczyc, w miesiac umiem 30 nowych slowek bez zadnego wysilku, extra! Czekam na nastepne i nastepne."

Dziękuję tym wszystkim, którzy pokazali nam, w jaki sposób uczą się słówek
 

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli z Wyzwaniem#1, przygotowaliśmy specjalny e-book! Znajdziesz w nim słówka, poprawione zdania, bonus gramatyczny, ćwiczenia i jeszcze więcej! Zobacz, jak wygląda!
15 marca 2015 (już w niedzielę!) rusza Wyzwanie#2. Tym razem celem jest zrozumienie autentycznego filmiku z www.TED.com! 


Kochani, ogromnie dziękuję! Czekam na Wasze relacje z ostatnich 27 dni Wyzwania!

Kto jest gotowy na więcej???

 

  
Podobne wpisy
 • Weronika_4x3.jpg

  Wyzwanie - jak Ty uczysz się słówek?

  Jak Ci idzie wyzwanie? Jesteśmy już w połowie! Wszystkie słówka i zwroty opanowane? :) Pod koniec wyzwania czekają niespodzianki... :) Przygotowuję dla Ciebie również kolejne wyzwanie.. szczegóły pojawią się całkiem niedługo :)

 • iStock_000019147376Small.jpg

  Jeszcze więcej ćwiczeń dla każdego typu inteligencji!

  Poniżej przedstawiamy kolejne ćwiczenia dla każdej inteligencji zaproponowane przez Rosie Tanner. Daj znać w komentarzu czy uważasz je za odpowiednie do swoich inteligencji :) jeśli jeszcze nie próbowałeś, czas zacząć! :) 

 • pick-up-put-down-pic.jpg

  Top 10 Phrasal Verbs - March 2014 - 4/10

   

  to pick up sth - podnieść coś (to take up something by hand)
  I wanted to
  pick up my bag from the floor when I realised it wasn't there.

  to put down sth - odłożyć coś (to put something on a surface)
  I was sure I had
  put it down there!

  A czy wiesz jak jest po angielsku mlecz? :)

 

Komentarze

NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook