Zapisz się na newsletter!

"Good deeds. Day 1/25" MAY 2014 CHALLENGE! Wyzwanie Maj 2014!

KATEGORIE » Wyzwanie » "Good deeds" » "Good deeds. Day 1/25" MAY 2014 CHALLENGE! Wyzwanie Maj 2014!

Przed Tobą pierwszy cykl wyzwań z języka angielskiego. 
Na czym polega wyzwanie? Każdego dnia znajdziesz tu coś dobrego :) dobry uczynek (ang: good deed) ze zdjęciem, krótkim komentarzem i wyjaśnionymi słówkami/wyrażeniami/zwrotami. Twoim zadaniem jest... ich opanowanie.

Cel wyzwania: do końca maja nauczyć się minimum 50 nowych słów/wyrażeń!

Jak skutecznie opanowywać słówka? Każdego dnia sprawdzaj na blogu nowe wpisy ze słówkami. Myśl o nich przez cały dzień. Ucz się kontekstu użycia. Szukaj możliwości zastosowania ich w ciągu dnia, w czynnościach, które wykonujesz, mów na głos. Bądź świadomy nowego słówka, poczuj emocje związane z jego użyciem. Zapisz sobie w swoim kalendarzu wyzwania słówko, którego się uczysz. Kalendarz wyzwań możesz pobrać za darmo tutaj.

Po skończonym wyzwaniu czeka Cię niespodzianka... :) będziesz mieć możliwość przetestowania się za darmo! 
Zaczynamy! :) Let the MAY CHALLENGE begin! :)

Some people put this up in front of their launderette:

Źródło: newyork.cbslocal.com

1. if you need something (an outfit) clean (we will clean it for free) - jeśli potrzebujesz, aby Twoje ubranie było czyste (wyczyścimy je za darmo)

an outfit - strój, ubranie (a set of clothing with accessories) 

2. put sth up - wywiesić coś, to place so as to be noticed „post a sign“ = „put up a sign"

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, gorąco zachęcam do zajrzenia tutaj. Przeczytasz krótki artykuł, usłyszysz też relację z prawdziwym amerykańskim akcentem!

 

  
Podobne wpisy
 • grammar_4x3[1].jpg

  Gramatyka... w kontekstach!

  Dlaczego kiedy słyszysz „gramatyka”, przed oczami pojawiają się tabelki z czasami, lista słówek do wkucia, żmudne i nudne ćwiczenia, testy? Ile razy zastanawiałeś się, po co w angielskim jest tyle czasów? Uczysz się angielskiego już kilka lat i nadal czasy angielskie nie weszły Ci w krew?

 • miniaturki-lyrics_4x3.png

  Nauka angielskiego na piosenkach

  2,5 tys. słów w 2,5h - ludzki umysł jest niesamowity. Widziałem podobne doświadczenia w „Pułapkach umysłu“ na National Geographic, ale teraz doświaczyłem tego na własnej skórze. Kiedy nie wiemy co śpiewa wykonawca, bardzo trudno jest...

 • tip.jpg

  "Good deeds. Day 15/25"

  Dreams come true, don't they?

NEW CHALLENGE! 13 Days With Real-Life English

NOWE WYZWANIE! 13 dni z praktycznym angielskim! 

Dowiedz się więcej!


KUP E-BOOK Z WYZWANIA!

Witaj na BLOGU!

Autorzy bloga języki i podróże

Jeśli poszukujesz inspiracji, motywacji i skutecznych sposobów na naukę języków obcych a podróże są Twoim hobby jesteś we właściwym miejscu :) 

Newsletter
Lista tagów
wyzwanie angielski praktyczny angielski real life english USA Podróż do USA Amerykanie ebook wyzwanie angielski nauka słówek read in English aktywny wypoczynek materiały nauka angielskiego rosyjski czarny humor blog językowy wyzwanie fluency markers angielski słówka poprawiające płynność gramatyka angielski English article get up early jak się uczyć angielski słówka wyzwanie jak się uczyć opis książki po angielsku ciekawy opis książki po angielsku recenzja książki po angielsku poprawne zdania pisanie po angielsku sposoby nauki matura słuchanie listening rozmowa kwalifikacyjna job interview przydatne linki rozmowa o pracę nauka angielskiego język angielski konto bankowe zarabianie kurs w Rosji kurs językowy w Moskwie piosenki rosyjskie mama ljuba faszywi przyjaciele Serebro Серебро Диверсанты angielski matura wypracowania motywacja jak się uczyć słownik angielski słownik angielsko-polski słownik polsko-angielski najlepsze słowniki do angielskiego konkurs nauka alfabetu rosyjskiego nauka rosyjskiego rosyjski od podstaw petersburg kurs rosyjskiego nowosci hiszpanski angielski Motywacja słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku teściowa подарок тёще тёща strony do nauki angielskiego słówka po angielsku nauka słówek po angielsku USA Podróż do USA ubezpieczenie do Rosji wiza rosyjska słówka po rosyjsku demotywatory po rosyjsku motywacja cytat angielski piosenki angielskie słówko dnia łączniki konwersacyjne konwersacje śmiać się rosyjski cмеяться над кем-либо gra słów po rosyjsku żart po rosyjsku russian beginner początkujący rosyjski wyzwanie z rosyjskim wyzwanie rosyjski mail wyzwanie mail rosyjski rosyjski wyzwanie mail wyzwanie rosyjski wyzwanie rosyjski email jak się uczyć jak nauczyć się angielskiego za darmo książki zmiana życia Wyzwanie Angielski wyzwanie językowe skuteczna nauka języka obcego kalendarz wyzwań do pobrania kalendarz wyzwań nowe słówka aplikacja ANKI darmowa nauka języka obcego Present Continuous jak uczyć się angielskiego nauka języka angielskiego wiza rosyjska Jak otrzymać wizę do Rosji wiza do Rosji wiza rosyjska auka słówek skuteczna nauka słówek aplikacja ANKI nauka nowych słówek język angielski podręczniki do nauki rosyjskiego materiały do nauki rosyjskiego nauka języka rosyjskiego nauka języka obcego metody triki wskazówki nauka języka obcego jak nauczyć się języka
Facebook